אחסון אתרים

אתרי האינטרנט הפכו כבר מזמן לנחלת הכלל והיום אין עסק אשר מכבד את עצמו ללא אתר אינטרנט. אתר אינטרנט בנוי ממספר קבצים או דפי אינטרנט אשר ממוקמים על שרת אינטרנט. שרת האינטרנט הינו בעצם שטח אחסון אתרים אשר מסופק על ידי אחת החברות הנותנות שירותים אלו וישנם מספר סוגי אחסון אתרים שאנו יכולים להשתמש בהם. אם אנו בעלי אתר קטן או בינוני כדאי שנשתמש באחסון שיתופי שמציעות החברות או אפילו בשרת אחסון חינמי. בשלב מאוחר יותר כשהאתר שלנו יגדל נוכל להשתמש בפתרונות אחסון אחרים כמו שרת ייעודי או באחד מפתרונות הענן המוצעים.

כמו שאמרנו ישנם מספר אפשרויות אחסון אתרים בהם אחסון חינמי, אחסון שיתופי, שרת ייעודי או שרת VPS שהינו שרת וירטואלי. האחסון החינמי מתאים לאתרים קטנים שבתחילת דרכם ומספק בדרך כלל שטח אחסון אתרים קטן יחסית שאם נרצה לשדרגו נצטרך לשלם תשלום נוסף. חלק מהחברות הנותנות אחסון אתרים חינמי דורשות מבעל האתר להכניס פרסומות שלהם או באנרים פרסומיים המחוברים לתוכניות שיתוף אשר יש מהם הרבה ברשת וכך הם מתפרנסות.

ישנה האפשרות לאחסן את האתר על ידי שרת ייעודי שהינו בעצם שרת עצמאי ופרטי אשר ממוקם בתוך ארונות השרתים של אחת החברות הגדולות המציעות שירותי אחסון אתרים וכל התחזוקה והתפעול של שרת זה מתבצעת על ידי החברה המציעה שירות זה. שרת ייעודי מתאים לחברות גדולות עם אתרי אינטרנט גדולים ופעילים ובעיקר לחנויות אלקטרוניות ברשת אשר מבצעות עסקאות רבות כל הזמן והתשלום על שירות זה הינו יקר מאוד.

אפשרות נוספת לאילו המחפשים אחר שירותי אחסון אתרים הינה האפשרות של שרת VPS, שרת זה הינו שרת וירטואלי והינו חלק מפתרונות אחסון ענן שלוקח שטח אחסון ומחלק אותו למספר שטחים פרטיים על ידי תוכנות שונות וכך ללקוח ישנה מערכת הפעלה עצמאית ויכולת התקנה של תוכנות שונות לפי צרכיו וכן זיכרון מובטח. פתרון זה של אחסון אתרים על ידי שרת VPS יכול להתאים לחברות גדולות אשר מעוניינות לחסוך את ההוצאות הגדולות על חומרה ועדיין לקבל שרת פרטי משלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *